Jak wybrać lampy do domu?

Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów stylizacji wnętrza. To dzięki umiejętnie dobranemu światłu możemy stworzyć mieszkanie przyjemne i przytulne. Jak wybierać lampy do domu?

Oświetlenie górne


Oświetlenie wewnętrzne musi być dobrane stosownie do stylu, jaki panuje w mieszkaniu. Jest to jedna z najważniejszych zasad, które wpływają na wygląd wnętrza. Bardzo ważne jest wybranie lamp, które będą dawały odpowiednią ilość światła.

Przyzwyczailiśmy się, że lampy wiszące muszą być usytuowane na środku salonu. Nieprawda! Dużo ciekawszy efekt można uzyskać oświetlając konkretne części pokoju dziennego. W dużym salonie warto umieścić dwie lampy wiszące na skraju pokoju. Dzięki temu każda część salonu będzie prawidłowo doświetlona.

W salonie, w którym wydzielona jest jadalnia warto pokusić się o powieszenie lamp wiszących bezpośrednio nad stołem. Dzięki temu w czasie posiłku można dobrze oświetlić stół.

Lampy stojące


Oświetlenie wnętrza to nie tylko zadanie praktyczne. Lampy stojące do domu wprowadzają nastrój, dzięki czemu wieczory w salonie są przyjemne.

Stojące lampy do domu możemy umieścić w kąciku wypoczynkowym za sofą. Dzięki temu w wolnej chwili można swobodnie poczytać książkę przy jasnym, dobrym oświetleniu. Ciekawie wyglądają na komodzie, gdzie oświetlają cały pokój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *